Kai trolių užtrolinimas pataiko į tašką: ačiū Artūrui Račui

Kartais tinklaraščio įrašas pataiko tiesiai į taikinį, kaip koks žaibas.

Praūžė Vilniaus Knygų mugė, palikusi krūvas įspūdžių beigi informacijos, kurią reikės išguldyti su laiku – apie knygas, susitikimus ir, žinoma, kalbainius. Kol kas prašom pasiskaityti lengvabūdiškas Rokiškio pastabas.

Praėjusiame įraše, pristatydamas Lietuvos Ryto straipsnį, sąmoningai įdėjau kelias pastraipas, kokias mėgstu (oi mėgstu) pasiūlyti savo auditorijos, taip sakant, sekliajam baseino galui.

Tiems, kurie irkluoja vienu irklu. Tiems, kurių name liftas nekelia iki pat viršaus. Ir tiems, kuriems chirurginiu būdu pašalintas humoro jausmas.

Štai tas tekstas:

Atskirai paminėsiu tuos, kas man daro pastabas, ko čia aš rašau apie save visą laiką. Priežastys dvi: tam, kad jumis panervinčiau (nes niekas labiau nenervina tradicinio kolektyvinio gyvio, nei asmeninė subjektyvi ir niekam neatsiskaitanti pozicija), ir tam, kad mane spausdina, o jūsų ne. Kai jus spausdins, galėsit rašyt ne apie save, o apie ką tik norit. Suprantu, erzina, suprantu, nemalonu, bet tokia mano misija.

Trečia, čia dar manęs klausia, kodėl jeigu man nepatinka, kai man aiškina, tai ko aš pats aiškinu kitiems? Čia atsakymas paprastas: nes mano toks darbas, teisė, pareiga ir likimas mano toks – būti jums mokytoju – tai jūs turite mane kentėti.

Jie nuo tokių tekstų prasideda neprognozuojamos reakcijos. Kaip čia, kai per Knygų mugės susitikimą pasakiau, kad mano rašymai yra lyg angliški tekstai, išversti į lietuvių kalbą, ir kad tuo didžiuojuosi. Žurnalistė pastebėjo, parašė, o komentatoriai ligi šiol tamposi konvulsijose.

Ir šį kartą į mano tinklaraščio įrašą sureagavo labiausiai susicukravęs behumoriniame savo pasipūtimo ir susireikšminimo tirpale Lietuvos blogosferos veikėjas. Sureagavo taip, kaip jis įprato pastaruoju metu: nuorodų nededa (nes nenori man kelti apsilankymų skaičiaus, nenori “kelti paieškos variklių optimizavimo dundukui Užkalniui“), bet apie mane nekalbėti jis irgi negali. Štai taip.

Žadėjo neminėti, bet prieš mano talentą akivaizdžiai negali atsispirti. Nematau tame nieko blogo ar neigiamo: gal gerbiamasis Artūras Račas, mane dažnai paskaitydamas, kada nors išmoks rašyti bent kiek priimtiniau ir gyviau, gal prisirinks naujų temų, o ne vien skundų valstybinėms institucijoms apie mikriukų šoferius ir kilometrinių laiškų perpublikavimų bei valdžios demaskavimų, ir tada jo kūrybos ateis paskaityti ne vien dabartinė jo lankytojų publika, kuri, nepabijokim to žodžio, kartais nedžiugina.

This entry was posted in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

36 Comments

 1. prowler
  Posted February 20, 2011 at 9:14 pm | Permalink

  Negalit jus viens be kito,nu niekaip…jei tikeciau samokslais tai sakyciau susitare esat

 2. ro
  Posted February 21, 2011 at 7:32 am | Permalink

  Matos, jog tamsta taipogi negalite atsispirti AR talentui.

  • Posted February 21, 2011 at 7:53 am | Permalink

   Taip, aš neslepiu, kad geranoriškai padedu pradedančiam blogeriui skintis nelengvą kelią į pripažinimą. Aš tikiu, kad jam pasiseks ir – galbūt – kada nors ir jam pavyks ką nors įdomesnio parašyti. Kai aš buvau studentas, irgi rengdavau reportažus iš šunų parodų ir mugių; todėl nieko bloga, kad dabar ir jis apsistoja ties paprastesnėmis temomis, kurios atitinka jo kuklius rašymo įgūdžius.

 3. Supermama
  Posted February 21, 2011 at 8:50 am | Permalink

  Jūsų tekstai man irgi atrodo labiau panašūs į angliškus ta prasme, kad parašyti aiškia paprasta kalba – simple and direct – o ne puskilometriniais sunkiai skaitomais sakiniais.

 4. iridis
  Posted February 21, 2011 at 9:13 am | Permalink

  O kaip buvo sėdėti šalia “kolegės” Davainės, kurios knygą taip šauniai išdirbote? Gal pasidalinote kokiomis kūrybinėmis įžvalgomis?
  Gailiuosi, kad negalėjau būti parodoje ir paspausti Tamstai rankos. Kaip pasakytų koks tūlas rytų kaimynas “Tak deržat”!

 5. samogitian
  Posted February 21, 2011 at 10:45 am | Permalink

  nuosirdziai – Uzkalni, atrodo, kad tamsta negalite labiau be Raco, nei atvirksciai. ir pats tai zinote. O del rasliavos idomumo, tai tamsta kartojates nuosekliai. Ir dar didelis klausimas, kas idomiau raso. Racas bent jau neraso, jei negali nerasyti, o jus rasote, jei ir galite nerasyti.

 6. Posted February 21, 2011 at 11:54 am | Permalink

  Račas pradėjo tokį darbą sau ne pagal pečius – nuimti iš Tv Siaurą, ir aš net linkęs jį palaikyti už ko nors tame Sizifo triuse, tačiau tokios asmenybės kaip ši iš Londono tiesiog žlugdo Artūro gerus darbus.
  Ir aš pykčiau…

  • Posted February 21, 2011 at 6:50 pm | Permalink

   Troy, Siauro nuėmimas nuo Užkalnio nepasikeis. Kita vertus, geri darbai neneigia blogų ir atvirkščiai. Ir dar kita vertus, jei ponui Račui atrodo, kad Užkalnis kaltas dėl jo visų bėdų, tai ans, matomai, vis dar nesėdi Feisbuke, nes nemato, ką ten kai kurie politiniai sunkiasvoriai apie jį parašo 🙂

   • samogitian
    Posted February 21, 2011 at 8:43 pm | Permalink

    ”. Ir dar kita vertus, jei ponui Račui atrodo, kad Užkalnis kaltas dėl jo visų bėdų..” – ne nu pons, Rokiski, nu, pats bent jauti, kaip totaliai gryba pjauni? Ar cia del to, kad pats i draugelius su Uzkalniu susimetei ir i viena vieta be vazelino lendi, ar is durnumo taip?

    • Posted February 22, 2011 at 3:49 am | Permalink

     Ponuli, o čia kadangi ne mano blogas, tai aš čia tamstai nesakysiu, kur tamstai eiti 🙂

     • samogitian
      Posted February 22, 2011 at 9:49 am | Permalink

      zinoma, nesakyk, bet ir be paties pasakymo dideliu suvokimo problemu neturiu. Taciau as nebusiu toks mandagus, todel pasakysiu, kad eiti ‘ant 3 rusisku raidziu zodzio’, ar pasikarti, ar dar kur nors i ta puse.

 7. Posted February 21, 2011 at 1:57 pm | Permalink

  o aš džiaugiuosi, kad galima būti dviem skirtingiems žmonėms, su skirtingom nuomonėmis po Lietuvos ir Anglijos saule. Smagu.

 8. Go
  Posted February 21, 2011 at 6:43 pm | Permalink

  Hey,
  taikliai ir skaudziai. Sekmes gydant lietuviska provincializma, tik, kad bijau kad cia gali but rimta kova su vejo malunais 🙂

 9. ro
  Posted February 22, 2011 at 10:09 am | Permalink

  Ka gali Racas mokytis rasytis is Uzkalnio? baisus cia mokslas skaitytojus ar kitus zmones vadinti debilais ir blevyzgoti, mazdaug koks as kietas o jus durneliai. Pas Uzkalni sios savybes yra pagrindines, o pas Raca irgi kartais pasireiskia.
  Bet sie du vyrukai yra ir labai skirtingi kaip zurnalistai ar blogeriai – Racas nagrineja rimtas politines problemas, kas Uzkalnio smegenei yra sunkiai suvokiama ir atrodo nuobodu. Aisku visokiu staripsniu reikia, bet uzkalnio raslaiveles ne protu ar mintimi pasizymi – o tyciojimusi ir kitu niekinimu. Sia prasme publicistikoj uzkalnis yra labai panasus i Valinska politikoj. Nei vienas nei kitas demesio nevertas.

 10. Susidomėjęs
  Posted February 22, 2011 at 1:55 pm | Permalink

  A.Račas iš tikro susicukravęs savo susireikšminimo tirpale. Jei jo tinklapyje parašei bent tuziną komentarų ir iš p. Artūro nesužinojai, kad esi dundukas, reiškia, tikriausiai buvai ne A.Račo, o „Al Jazeera“ tinklapyje.

  A.Račas neretai rašo tiesą, bet Lietuvoj už teisybę, žinia, nėr nakvynės, todėl jis su visais persipykęs. Dirbo LRyte – trenkė durimis, dabar sėdi LRT – tranko; Taksi atvažiavo su žvaigždute – trenkė durimis, mikriuko šoferis talonėlio neišmušė – trenkė durimis… Sako, norėjo trenkti ir „Maximoje“, ale ten durys automatinės, pačios užsidaro, tai politologas pasiskelbė į „Maximą“ nebevaikštantis. Toks jo gelžbetoninis pacukruotas humoras.

  Nes kai su visais “už teisybę” persipyksti, tampi nebe politologu, o politiniu lavonu ir belieka kalbėtis su veidrodžiu. Arba su tokia pat nuo mažumės „teisybės į akis“ drabstydėstytoja, irgi niekada neklystančia, ištikimiausia A.Račo gerbėja A. Maldeikiene. Jie ten savo bloguose viens kitą cukruoja, tik dėl Dievo nesutaria – yra jis, nėra jo, A.Račas – Dievas, ada biški nea.

  Susicukravęs A.Račas nebepastebi, kokius vėjus pats kartais paviduriuoja. Vien ko vertas rudeninis Artūro minties šedevras, kaip jis liko gyvas avarijūkštėje, kai su moteriške “pasibučiavo” ir ten jo mašinai padanga įlinko ar skarda prakiuro, nepamenu, bet – anokia ten avarija, jei toliau pats nuvažiavo.

  Tačiau rimtasai A.Račas paskelbė, kad jis gyvas liko todėl, kad jo „Subaru“ – labai gera mašina. Suprask, jei būt dardėjęs vyniuko prie ugnelės išgerti “be baro”, būt jau ne politinis, o tikras lavonas 🙂

  (Viskas kas parašyta šiame komentare – subjektyvi nuomonė.)

 11. Posted February 23, 2011 at 1:32 pm | Permalink

  Smulkus niekšelis A.Račas, kai kada juokais Lietuvoje vadinamas “žurnalistu”, tęsia savo tūžmingą kompulsyvų mano vardo minėjimą ir negali sustoti: jo apgailėtina fantazija nesiekia toliau, kaip minėti mane, rašant pavardę iš mažosios raidės. Ot pašlemėkas.
  http://racas.lt/lietuva-tiesiogiai-su-g-vagnoriumi/

  • Susidomėjęs
   Posted February 23, 2011 at 4:27 pm | Permalink

   A.Račas nėra smulkus niekšelis (tą pavardę iš mažosios nurašykim rašybos klaidai), jis tik fanatiškas kovotojas už teisybę. Deja, man atrodo, jis kartu jis baisus savimyla bei aštriadantis, stokojantis takto, už tai su gelžbetononiu humoro jausmu, o kartais net tokio pritrūkstantis.

   Kad nebūčiau tuščiakalbis, sic puikiai A.Račą reprezentuojanti citata:

   “Šiaip jau G.Vagnorius, pagal savo politinį svorį būtų nevertas pastangų, tačiau, kaip jau sakiau”… ir taršo jį.

   Taršo, reikia pripažinti, teisingai, bet koks frazėje susicukravimas sveriant G.Vagnoriaus polit.svorį…

   A.Račas užmiršta, kad jo paties politinis svoris lygiai “pirst” vertas — pasibaigia už jo tinklapio, lankomo keliolikos žmogiukų, na dar vieno kito pirstelėjimo kartą per mėnesį kokioj mažai žiūrimoje TV ar radijo laidoje kurčnebyliams.

   Kai per TV matau A.Račą, man kažkodėl kyla asociacijos su pasieniečių “K9” (kinologų daliniu) – jų ciuckiai gi irgi tgupi orūs savo teritorijoj, irgi akylai stebi ir aploja bet kokį niekšą, taip pat nežino humoro jausmo ir kartais įkanda net pernelyg arti priėjusius draugiškai nusiteikusius žmones. Tokie pikti ciuckiai nesupranta tik vieno – kodėl jų, tokių teisingų, protingų ir principingų visi privengia… Na, taip, pakviečia retakčiais amtelėti į kokią laidelę, bet tik į svečius.

   • Posted February 23, 2011 at 9:53 pm | Permalink

    Bijau, kad nepavyks nurašyti kalbos klaidai, nes jis tai daro sistemingai (mažiausiai trečią kartą). Apie jo moralines savybes (re: smulkus niekšelis) nerašysiu, nes tam reikėtų toliau tiražuoti to gumbainio skleistas melagystes. Kuo jis smirda, su visais skundimais institucijoms ir gnūsnais varymais ant jam neįtinkančių LRT žurnalistų, gali pasiskaityti bet kas jo tinklalapyje.

    • samogitian
     Posted February 24, 2011 at 7:08 am | Permalink

     p. Uzkalni, taigi pats ‘uztrolinote’ Raca, o dabar skundziates, kad anas jusu varda is mazosios raides raso (gerai pagalvojus, tai yra absoliuciai menkniekis). Taigi ko jus tikejotes, kad vienaip sauksite, o jis kitaip atsilieps?

     • Posted February 24, 2011 at 8:58 am | Permalink

      Na gal nesiskundžiu, tik atžymiu, kad jis užtrolintas ir elgiasi taip, kaip elgiasi užtrolintos menkystėlės.

     • Algis
      Posted February 24, 2011 at 9:34 am | Permalink

      samogitian yra dalbajobas, nes žodį “užtrolino” rašo kabutėse. šaudyt dalbajobus – jų tiek privisę, ir visi rašo.

      • samogitian
       Posted February 24, 2011 at 10:15 am | Permalink

       p. Algi, matau, jus esate salininkas rasymo ‘kaip noriu’, todel ir as rasau – kaip noriu: su kabutem, be ju, su lietuviskom raidem, be ju. Todel ne jusu riesuto-dydzio-flegmisku smegeneliu-reikalas kaip as rasau. Jei p. Uzkalnis ir kt. varo ant Lietuviu Kalbos Komisijos, kuri, tikiu, tikrai neretai perlenkia lazda, tai buk truputi originalesnis ir susigalvok ka nors savo, o ne Uzkalnio tinklarastyje vadinti dalbajobais tuos, kurie naudoja kabutes (Karta p. Uzkalnis butent uz kabutes ant vieno zodzio isdejo zurnalista ‘Delfyje’). Niekaip kitaip neiseina tamstos ‘komentaro’ kitaip pakomentuoti, kaip tik neturejimu savos nuomones (arba nesugebejimu tureti savo nuomones). Zodziu – pachitai knyzku, gal nuo vidiniu horizontu burka pades nusimesti, xexe

      • Algis
       Posted February 24, 2011 at 6:34 pm | Permalink

       Samogitian, ką tu ten matai, boba be proto?
       Dar kartą: dėl to, kad žodį “užtrolinti” parašei kabutėse, esi dalbajobė. Ir niekaip nesuprasi, kodėl ta formulė yra tokia paprasta; tai ne tavo bobos smegenims.

      • samogitian
       Posted February 25, 2011 at 9:16 am | Permalink

       gerai, kad bent antrajame savo ‘komentare’ nebesiulote tokius kaip as saudyti.. Taciau manau, kad tai tik tamstos atmintes viena is skyliu.
       Geros kloties nelinkesiu, bo muzikeliams linketi gero yra negerai ju paciu labui.

      • Algis
       Posted February 25, 2011 at 2:03 pm | Permalink

       eik išsiurbk taukuoto vandens liekanas iš savo jobanos kriauklės. pabark savo naminį plebėjų dėl ne vietoj nutrenktų rudų kojinių su įstrigusiu pajuodusiu nagu. pasakyk per šiandien dvidešimt “prikolas” ir antra tiek “tūsas”. ir eik nachuj, nachuj, nachuj.

      • samogitian
       Posted February 25, 2011 at 9:26 pm | Permalink

       p. Ramanauskai, issigydikit savo nepilnavertiskuma, nusimaukslinkit burka nuo galvos, issidziovikit nuplikusia plike, susisukuokit ir nueikit ispazinties pas Backi, kaziol neschiasny.

    • Posted February 24, 2011 at 11:47 am | Permalink

     Rašiau “trečią kartą”, tai kol parašiau, štai prašau ir ketvirtas 🙂 – see below.

     http://racas.lt/lietuva-tiesiogiai-su-g-vagnoriumi/#comment-76012

 12. Posted February 28, 2011 at 7:38 am | Permalink

  perskaites si straipsni nusprendziau jums atsakyti bet pagalvojau komentaro neuzteks tai sukuriau visa puslapi – http://andriusuzkalnis.lt/

 13. Vaida
  Posted February 28, 2011 at 12:54 pm | Permalink

  nu bet tai komentarai komentarai.. Andriau, nu prsipažinsiu, nesmagu kažkaip po šiukšles braidyt.. gal apsišluot laikas?

 14. Vazedo
  Posted March 1, 2011 at 5:55 pm | Permalink

  nors nesu ilgametis gerb. žurnalisto tinklakaiščio skaitytojas, pastebėjau, kad visas teisingumas greitai išgaruoja, kai tik pasirodo koks komentaras ant eilinio vargšo oligarko, komanduojančio savam skalijančiam žiniasklaidininkų būriui, katras, manding, retarded naujienas(o dažnai nekritiškai tiesiog nuo ИТАР-ТАСС passiskolintas) iš gerb. tinklaraštininko prenumeruoja. Tokiam komentarui lemta neišvysti dienos šviesos, o komentatoriui raštišką įspėjimą gauti. Juk negali būti geras ir teisingas, kai stovi šalia šiandieninės elitos, kurią kaip žinia nekokie žmonės dažnai sudaro. Iš čia galima daryti išvadas kad ir teisingumas, beje ir neklystamumas turi ribas.

  • Posted March 1, 2011 at 10:19 pm | Permalink

   mielas Vazedo, jei nesate į kelnes pridėjęs kiškis, menkysta ir suknistas šmeižikas, gal nesunku būtų šį komentarą pakartoti su pavardėmis ir pavadinimais.

   Tada galėtume viską išsiaiškinti – visiems laikams. Neabejoju, kad gerb. parduotuvėlės savininkas neatsisakytų pateikti tamstos IP.

   Bet tikriausiai kinkytės dreba, ar ne?

   Galite tik šūdukais savo varganą galvelę pasiteplioti?

   • Posted March 1, 2011 at 10:56 pm | Permalink

    Gerbiamas Artūrai, aš niekieno IP nepateikinėju, net kai prie kitų postų (su šia diskusija visiškai nesusijusių) ateina žmonės iš suinteresuotų valstybės įstaigų ir komentuoja, matyt nenutuokdami, kad jų IP matyti. Ten didelis komedinis potencialas, bet neviešinu ir tiek. Todėl prašau nesupykti, bet jau gal razborkes vykdykit savom priemonėm. Juolab kad pas Tamstą besilankančių adresus juk tikriausiai žinote, čia mes visi juk ant to paties WordPresso sėdime, net jei pažiūros skiriasi.

    • Posted March 1, 2011 at 11:24 pm | Permalink

     Gerbiamas A.Užkalni, neteisingai mane supratote. “Razborkės”, kuris tamsta minite, yra išskirtinai tamstos ir A.Ramanausko užsiėmimas.

     Kalbėdamas apie IP adresus, aš išreiškiau viltį, kad tamsta nesislėpsite krūmuose gavęs prašymą iš kompetentingų institucijų pateikti IP adresą, jei tamstos parduotuvėlėje srutas pilantis dundukas, pasivadinęs Vazedo netyčia sukauptų drąsos pakartoti savo komentarą su pavardėmis ir pavadinimais.

     Skaitant tamstos įžvalgas apie laisvę, demokratiją ir trolius, man susidarė įspūdis, kad esate tikras Lietuvos patriotas, sąžiningas pilietis, nenuilstantis tikrosios teisybės skleidėjas ir civilizuotų vakarietiškų vertybių puoselėtojas, todėl tikiuosi, kad neatsisakysite padėti sprendžiant galimai kilsiantį ginčą Vakarų demokratijoms priimtinu būdu.

     Tiesa, gali būti, kad tamstos pagalbos ir neprireiks, nes, panašu, kad dunduko Vazedo kinkos yra per silpnos.

     Beje, kai sakote “mes visi’, tikriausiai turite galvoje save A.Ramanauską, Grumliną, Rokiškį ir kitus į jus panašius. Todėl nereikėtų apibendrinti ir sakyti “visi”. Nes jūs,laimei, tik labai maža dalis visų.

     Linkėdamas, kad kuo daugiau pirkėjų užsuktų į tamstos parduotuvėlę,

     trolis A.Račas

     • skirtumas
      Posted March 2, 2011 at 7:49 am | Permalink

      Ar sutiktumėte su teiginiu, jog esate labai negeras… piktas… susiraukšlėjęs… liūdnas žmogus?

      Ar sutiktumėte, kad jūsų projekcijos apie išskirtinius kitų žmonių užsiėmimus yra iš darželio, na, geriausiu atveju mokyklos laikų, kai sakydavome vienas kitam “pats tu toks”? Kad tavo tėvas su tuo ir anuo daro tą ir aną?

      Tiesa sutikdavau panašių žmonių dar universitete, o vėliau ir darbe ir tarp pagyvenusių žmonių. Tiems žmonėms manding kažkas sustoja darželyje ar mokykloje.

      Ar čia valdžia kalta? Ar jūsų darbo specifika?

      P.S. Beje, mačiau dalį “sąmokslo teorijos” laidos, kurioje jūs buvote nepaprastai geros nuotaikos. Panašu, kad tai buvo todėl, kad visi buvo vienos nuomonės 🙂 Žinoma, nesiginčiju, ta nuomonė tikrai buvo vienintelė ir pati teisingiausia.

     • Posted March 3, 2011 at 7:58 am | Permalink

      Hmmm… nepagavau minties, prie ko čia mumi? Panašu, kad p.Račas nesugeba suvokti, kad nebūtina būti “pro-račininku” ar “pro-užkalninku”, o tiesiog galima turėti savo (unikalią) nuomonę. Juodai-baltas pasaulis toli gražu ne tai, kas yra aplink mus.

 • Senųjų protokolų archyvai

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar