Mobilieji telefonai, tobulas vėplagaudis

Paspausk ant knopkės, ir gausi rezultatą.

Pinigų karta, 2011 m. balandžio 18 d.

Kas yra vėplagaudis, paklausite Jūs, gerbiamasis skaitytojau? Nieko sudėtingo, tai gražus ir labai lietuviškas pakaitalas netikusiam skoliniui “lochotronas“, kurį norėtų vartoti tokie rašytpalaikiai, kaip aš.

Aną dieną Britanijos spaudoje buvo paskelbta, kad organizacija Billmonitor, kurioje sėdi daug akiniuotų Oksfordo matematikų ir analizuoja įvairias sąskaitas, ištyrė daugiau nei 28 tūkst. mobiliųjų telefonų sąskaitų ir nusprendė, kad Britanijos mobiliųjų telefonų naudotojai yra kolektyviai apgaudinėjami neregėtais mastais: tiksliau, praranda maždaug 5 mlrd. svarų (20 mlrd. litų mūsų pinigais, kas yra nemažai*) – tik todėl, kad yra pasirinkę netinkamą sutartį.

Skaičiai yra štai tokie. Vidutinis Britanijos mobiliojo ryšio abonentas išleidžia £439 per metus, arba apie 1760 Lt mūsų pinigais. Iš tos sumos £195, arba apie 780 Lt, yra mokestis už durnumą: juos moka už nenaudojamas paslaugas, arba per daug moka už naudojamas.

TRYS KETVIRTADALIAI Britanijos gyventojų, turinčių mobiliuosius telefonus, nesugeba pasirinkti tarifo, kuris atitiktų jų naudojimą. Daugiau nei pusė šių labanaktukų turi per brangų tarifą, kurio neišnaudoja (dažniausiai, matyt, išsipirkę 3000 minučių, o išnaudoja 250),  o kiti turi, atvirkščiai, per mažą ir paskui moka nepamatuotas krūvas pinigų už atskiras žinutes, už kiekvieną minutę ir už kiekvieną žiupsnelį parsisiųstų duomenų, kai per YouTube žiūri naujausią Sauliaus Poškos video**.

Atskirai reikėtų paminėti kitą puikų žąsinų melžimo būdą, kurio Oksfordo mokslininkai kažkodėl neprisiminė: kuo toliau, tuo labiau “nemokami telefonai su sutartimi” yra geriausias iš visų vėplagaudžių. Pakanka palyginti sutarties kainą iš to paties operatoriaus tam pačiam paslaugų paketui variantuose “su nemokamu telefonu” ir “SIM only” (t.y., kai negauni jokios telefono subsidijos), ir pamatai, kad operatoriai labai lengvai paima papildomus £20 per mėnesį, pririša klientą 24 mėnesiams, pasidaro £480 ir paskui iš tų pinigų dosnai numeta “nemokamą” telefoną, kuris operatoriui kainuoja, hm, sakykim, £220. Fantastika ir profitas. Arba lotuliukas, kaip sako supermamos***.

Kokias reikėtų padaryti išvadas? Pirmiausiai, “sutaupyti” penkis milijardus svarų, kurie dabar yra švaistomi, yra neįmanoma, nes atėmus tokią pajamų sumą iš mobiliojo tinklo operatorių, jie nesėdėtų sudėję savo kaulėtas, prie pinigo linkusias rankas su riestais į save pirštais. Paprasčiausiai būtų sugalvotas geresnis būdas kvailinti klientus-murzilkas ir atsisegti iš jų pinigus kitu būdu. O murzilkų yra trys ketvirtadaliai, kaip jau patvirtino aukščiau minėtas tyrimas.

Antra, pats atradimas, kad didžioji klientų dalis Anglijoje yra dundukai, kurie ne tik kontrakto negali dorai pasirinkti, bet ir negalėtų saulėtą dieną atskirti Artūro Račo nuo šių eilučių autoriaus, yra nieko nauja. Lietuvoje žmonės labiau linkę taupyti ir žiūrėti, kur ir kaip leidžia pinigus, o Anglijoje pakanka nueiti į mobiliųjų telefonų parduotuvę ir paklausyti pokalbių tarp klientų ir aptarnaujančio personalo, kad suprastum, kad ši šalis neapsaugota nei nuo užsienio, nei nuo vidaus priešų. Nenuostabu, kad Britanijoje tiek daug mobiliųjų telefonų parduotuvių: kur daugiau tu rasi žmones, pasirašančius sutartis ir pasižadančius mokėti £30, £40, o gal ir daugiau per mėnesį, bet absoliučiai nesuprantančių už ką, kodėl ir kaip.

Pardavėjų akys ypatingai sušvinta, kai į parduotuvę įliūliuoja pensininkai ir paprašo mobilaus telefono, sakydami: “mes dažnai neskambinsime, čia jei automobilis sugestų, ar ką“. Tokiems paprastai įkišamas labiausiai užbrangintas primityvus modelis (jie gi patys prašė “nieko mandro” – nothing fancy) ir kontraktas, kurio išnaudoti nesugebėtų net plepiausia tuštutė, net jei jai nereikėtų miegoti ir valgyti ir galėtų kalbėti ir tekstinti 24 val. per parą****.

Po mobiliųjų telefonų parduotuvės nuėjau į banką nusipirkti eurų atostogoms (taip, pigiau nei nusiiminėti kortele atvykus – bet tai atskira tema). Prie gretimo langelio fyfa (tuštutė) irgi pirko eurus. Pardavęs valiutą, banko tarnautojas ją pakalbino: “tai kur važiuojate?”. “Į Turkiją,” atsakė keliautoja. “O Jums nebūtų buvę geriau pirkti Turkijos liras?”

“Aš įtariau, kad ten pas juos gal kažkokie savi pinigai, bet aš eurus jau pažįstu. Aš ten išsikeisiu, jeigu ką.”

Tarnautojas jai paaiškino, kad tokiu būdu ji du kartus mokės už keitimą – jau sumokėjo Anglijoje, o dar kartą mokės Turkijoje.

It is not very fair is it. They should not be doing this*****“, papūtė lūpas minėtoji fyfa, tuo pačiu paaiškindama mums viską, ką mums reikia žinoti apie tai, kaip padarytos infantilizuotų ir Vakarų visuomenės suvystytų vėplų smegenys. Garbės žodis, tikrai keista, kad iš tokių tik po du šimtus svarų per mėnesį nusuka mobiliojo ryšio operatoriai.

— — —

* Už tokius pinigus galima būtų, pataupius, užbaigti Valdovų rūmų statybą Vilniuje ir gal net įkurti valstybinės remiamą oro bendrovę.

** Jei žiūrėtų Sauliaus Poškos video, dar visai nieko: kiti savo išmaniųjų telefonų ekranuose ieško sporto varžybų rezultatų, užuot palaukę sekančios dienos, nusipirkę laikraštį ir sužinoję rezultatą.

*** Jei klausiate, “ką daryti” – taigi štaigi ką, pirkti nepririštą telefoną laisvoje rinkoje, o ten jų tūkstančiai, ir imti pigiausią sutartį, kuri tik jums tinkama. Taip daro labai daugelis. Nuostabiau, kad vis dar yra tokių, kas taip nedaro.

**** Smalsus skaitytojas paklaus: Užkalni, o ką pats veikei mobiliųjų telefonų parduotuvėje? Atsakau: pirkau sau naują Google Nexus S, radęs parduotuvę, kurioje jie kainuoja tiek, kiek internete, ir sutaupiau £4.99 pristatymo mokestį. Fantastiškas įrenginys ir, svarbiausia, ne iPhone.

***** Tai nelabai teisinga, ar ne? Jie to neturėtų daryti (angl.)

This entry was posted in kaip reikia and tagged , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

27 Comments

 1. kaimietis
  Posted April 20, 2011 at 10:09 am | Permalink

  Geras straipsnis! Jei yra dibilu, tai kodel ju nenumelzti? Vsio zakono!

  Dazniausiai (bet ne visada) apsimoka jamt telefona atskirai ir sim-only kontrakta. Bet varguolis nori tureti fancy telefona, bet negali jams susitaupyti, tai belieka jamti kontrakta ir moketi i menesi koki 5-10 proc savo menesio pajamu. Uztai kiti pavydes.

  “kiti savo išmaniųjų telefonų ekranuose ieško sporto varžybų rezultatų, užuot palaukę sekančios dienos, nusipirkę laikraštį ir sužinoję rezultatą.”
  WTF? Matyt nesi jokios sporto sakos aistruolis, kad pezi toki brieda. Cia tas pats, kas skaityti sapokos lietuvos XV a. istorija ir galvoti, kad tai yra breaking news. Is viso laikrasciu, kaip naujienu saltinio, laikai praejo. Juos gelbsti tik analitiniai straipsniai, apzvalgos ir t.t.

  • Posted April 30, 2011 at 5:17 pm | Permalink

   Apie laikraštį – čia buvo trolinimas, žiūrint, kas užkibs.

 2. Gedas
  Posted April 20, 2011 at 12:59 pm | Permalink

  Ne visai sutinku su teiginiu, kad geriau pirkti telefoną atskirai. Mano pavyzdys:
  Kontraktas 24 mėn., mėnesinė įmoka £25 (300 min. ir 300 sms, 1GB interneto), telefonas HTC Desire (kai pirkau rinkos vertė buvo kažkur £300-400), prakalbu per mėnesį 2-3 valandas, sms’ų beveik nesiunčiu. Taigi per du metus viso išleisiu £600. Atėmus telefono vertę, tarkim £300, už pokalbius moku £300 per du metus arba £12,5 per mėnesį. Niekur neradau pasiūlymo už mažiau nei £15 per mėnesį su ne mažiau nei 200 min. pokalbiams ir internetu (sms dzin). Ir tai čia skaičiuojant, kad telefoną pavyktų rasti už £300.

 3. Posted April 20, 2011 at 3:17 pm | Permalink

  Oi, tuos vėplas medžioja ir Lietuvoje. Skirtumas tas, kad, kaip supratau, UK tokie lengviau įkliūna. Lietuvoje operatoriams tenka labiau pasistengti. Pavyzdžiui, prieš keletą mėnesių ir man, ir mano draugams “Omnitelis” kone kasdien skambinėjo, siūlydamas pasirašyti kažkią sutartį, kurią neva perskaitys telefonu ir BŪTINAI pirkti smartphone’ą. Tik griežčiau pasakius, kad pagaliau atsikabintų, liovėsi skambinėję. Atsimenu, tada jie taip užkniso, kad rimtai svarsčiau visiškai atsisakyti Omnitel paslaugų. Toks agresyvus jų marketingas, manau, daug ką paskatino kaip tik taip ir pasielgti.

 4. Piktuolis
  Posted April 20, 2011 at 3:24 pm | Permalink

  Tai mielas autoriau, už didelį pinigą nusipirkai smartfoną, kurio galimybių išnaudosi duokdie dešimtą dalį ir jauties smarkiai gudresnis už mulkius, perkančius abonementą nereikalingoms paslaugoms ar namų gaspadinę, perkančią skalbiankę su keliasdešimt programų, kurių jai niekad neprireiks?
  Bet argi ne ant to ir laikosi šiuolaikinis kapitalizmas – kad žmonės perka nereikalingus daiktus, sulūžtančius per laiką iki kol pasirodo naujas modelis?

 5. a-1
  Posted April 20, 2011 at 9:21 pm | Permalink

  vienas klausimas man seniai jau neduoda ramybes, jeigu anglai tokie jau pavepe, kodel jie geriau gyvena nei pvz. gudrus ir apsukrus ir baisiai “lankstus” lietuviai?!

  • kaimietis
   Posted April 21, 2011 at 8:19 am | Permalink

   Bandysiu atsakyti.

   Didziausi salies turtai uzgyventi praeityje, kai britanija buvo imperija. Dabar gerove kuriama skolintomis lesomi, prasom pasidometi apie UK skolas. Veplizmas labiausiai isbujojes yra tarp working class, bet pavojingai sparciai plinta i middle class. O middle class bent kol kas yra labai stipri, kas ir yra turtingos salies pagrindas. Working class (tai nereiskia, kad zmones butinai dirba, tik pavadinimas toks, tam priklauso visokie bedarbiai, irgi ilgalaikiai, allergic to work, pasalpiniai, cia toks oxymoronas) labai subujojo labor valdymo metu (post iron lady), kai sukurta nesveika pasalpu sistema, kai idedant mazai pastangu (arba visai neidedant) galima visai padoriai gyventi. Konservams atejus i valdzia visos ismokos sienaujamos sparciai, bet nuo to geriau nebus niekam, tik blogiau, bet kazkada ta beprotyste turejo baigtis, nes kitaip butu graikijos likimas (kur zmones vistiek gyvena n kartu geriau nei LT, nors valstybe bankrutuoja).

   Dar viena labai svarbi priezastis yra korupcija, lietuvoje ji yra nepalyginamai didesne (UK taip pat egzistuoja). Tai monstrinis ekonomikos stabdis.

   Taip pavydas is serijos – kaip smagu, nes kaimyno tvartas dega.

   Na gal nebereiketu teisintintis tuo, kad buvom sovietu sajungoje, bet dar tas tvaikas vis dar yra, zmones pabedavoja (kaip “tada” buvo geriau, nes kolukyje ar mesos kombinate galejai vogti, nieko nedirbti ir vistiek is darbo vieta ir duonos kasnis garantuotas) ir nueina ziureti sokiu konkurso per TV uzuot emesi veiklos. Vis dar mastoma, kad valdzia “duoda”. Cia lietuviskos veplos.

   Jei veplu butu maziau, bet kuri salis gyventu geriau.

   Be to pilna pavyzdziu, kad atvyke “ne veplos” lietuviai nusluosto nosis ir geresne karjera padaro nei nepalyginamai geresne startine pozicija turintis britas su savo private school education ir kartais top10 univero diploma. Pvz sio blogo autorius.

   • os
    Posted April 21, 2011 at 6:26 pm | Permalink

    “Konservams atejus i valdzia visos ismokos sienaujamos sparciai, bet nuo to geriau nebus niekam, tik blogiau, bet kazkada ta beprotyste turejo baigtis, nes kitaip butu graikijos likimas”

    Runkeliškumo viršūnė.

   • Ieva Smailiapapytė
    Posted April 25, 2011 at 9:13 am | Permalink

    Kaži kokią karjerą Užkalnis padarė, kad susirinkęs skudurus grįžta? 🙂 O gi jokios… Rašinės dabar varguoliams Delfi ir visokiose Valstybėse, ir įsivaizduos proto bokštu.

  • Ignas
   Posted April 22, 2011 at 11:21 pm | Permalink

   Jie gyvena ZYMIAI blogiau, jei jau palygint statistini lietuvi su statistiniu anglu. Tik yra keletas niuansu, kurie trukdo ta is karto pastebet:
   1. Anglai turi zymiai daugiau naujo blizgancio slamsto, todel atrodo, kad jiems geriau. Tiesa, uz ji moka is niekaip neismokamu kreditkiu ir kitokiu skolinimosi priemoniu, kas plika akim nelabai pastebima
   2. DB zymiai daugiau zmoniu, tad nors turtingu procentas nedidelis, bet ju susidaro pakankama minia, kad uzgoztu pilkus vietinius vargdienius, taigi matom futbolininkus ir ju zmonas, aktorius ir ju meiluzes ir tt. Be to, dar mase atvykusiu, ne anglu, turtuoliu irgi iskreipia vaizda.
   3. anglijoj valstybe ypatingai selpe visus nabagus, bet tas sumazejo nuo sio balandzio, po metu – kitu, jei staigiai neatsistatys, tai pasijaus
   4. Siaip didesne rinka, tai tokie dalykai kaip drabuziai ar keliones kainuoja pigiau.

   Pagrindine priezastis apibendrinant – Lietuvoj bankai dar tiek neskolina, ir, tikiuosi, neskolins.

 6. sharasn
  Posted April 21, 2011 at 9:21 am | Permalink

  Su tuo teiginiu, kad sim+telefas tai prieštaraučiau – nevisada jis teisingas.. Tarkim iš tele2 pora metų imdavau telefoną maždaug 400-500lt vertės.. Kaina reali, na šiek tiek didesnė aišku nei turguje bet tai suprantama.. Mėnesinis abonentas 18lt, už kurį gali prakalbėti, rašyti sms ir t.t.. Sutartis 24 men. 24*18= 432 lt. Gaunu telefona + galiu juo kalbėti už tą sumą ką išleiščiau telefonui.. Tik reik skaičiuoti o ne imti aklai – aišku jei tau telefono nereikia tai…

 7. Posted April 21, 2011 at 3:00 pm | Permalink

  Šmaikštus Užkalnis – geras Užkalnis. Dėkuj už malonų skaitalą. Tačiau, turiu pripažinti, prieš metus, regis, peržiūrėjau savo sutartį su Bite – vienaip ar kitaip turėjau susirinkęs bent šešias paslaugas (kiti tarifai į “bitės” tinklą, pokalbiai savaitgaliais etc.), kurių nenaudojau. Revizija 35% sumažino sąskaitas už telefoną. Mažos kvailystės ir proto užtemimai ilgainiui susikaupia į visai kritinę masę. Nes, tiesą sakant, šiais laikais pasirašytų šabloninių sutarčių kiekis vienam asmeniui – stulbinantis. Kai kuriuos dalykus žmogus tiesiog užmiršti.
  Mielas kaimieti: Graikijoje žmonės gyvena net n kartų geriau, nors valstybė bankrutuoja? Tamsta, ar nebus per pakaušį mušusi pavasarinė saulutė?

  • kaimietis
   Posted April 22, 2011 at 11:38 am | Permalink

   leo, prasom argumentuotai rasyti, o ne pezeti nesamones.

 8. geltonsnapis
  Posted April 21, 2011 at 10:01 pm | Permalink

  “TRYS KETVIRTADALIAI Britanijos gyventojų, turinčių mobiliuosius telefonus, nesugeba pasirinkti tarifo, kuris atitiktų jų naudojimą”

  kaip manote, ponas Užkalni, kiek tokių vėplų yra tarp tautiečių?

 9. a-1
  Posted April 22, 2011 at 9:08 pm | Permalink

  jo, lietuviai irgi neblogesni veplos 🙂
  2 dalykai mane pralinksmina-uzkalnio blogas, ir dar komentarai po poskos pasisakymais 🙂
  http://www.youtube.com/watch?v=kE0d02FcqZU&feature=related

 10. Skirma
  Posted April 24, 2011 at 3:10 am | Permalink

  Mane irgi pralinksmina trys lietuviai-Užkalnis, Erlickas ir Poška:) Kiekvienas savaip aišku, bet esmė ta pati-parodymas infantilams lietuvaičiams jų tikrojo veido. 1994 metais buvo išleista tokia mažytė brošiūrėlė-Artūro Krigo “Kaip išgyventi Lietuvoje”. Nežinau nieko deja apie autorių, bet tą brošiūrėlę privalomai valdžia kiekvienam besiskundžiančiam blogu gyvenimu turėtų dalinti. Va būtent iš ten terminas “infantilas”-žmogus ,kuriam viską turi duoti valdžia.
  Gal ne į temą komentaras, bet labai ačiū Andriui už jo knygas ir straipsnius. Smagu, kad yra mąstančių, matančių ir mokančių parašyti tiesą be pagražinimų.

 11. Ieva Smailiapapytė
  Posted April 26, 2011 at 2:35 pm | Permalink

  P.S. Ne visi varguoliai ir ne visi ieško pigiausų paslaugų 😀 😀 Lyg tai didelis skirtumas, ar 30 lt ar 100 lt į mėnesį už mob. ryšio paslaugas mokėti 🙂 Svarbu, kad paskambinti visada galėtum, o ne pakliūvai į bėdą ir OI! Minutės jau išnaudotos! Papildymas pasibaigė 😀 😀

  Gaila varguolių, ant mobiliojo ryšio taupančių ar pigesnį telefoną perkančių 🙂 Gi daiktas ne dviem savaitėm, o metams perkamas, galima ir geresnį pasiimti.

  • Posted April 27, 2011 at 12:27 pm | Permalink

   taip, gi yra tokių kaip Ieva, kuri netaupo. o neracionaliai išlaidauja. Todėl ir lieka varguoliais 😀

   • Ieva Smailiapapytė
    Posted April 29, 2011 at 9:33 am | Permalink

    Nepavydėk, užtenka man ir ant buto senamiestyje ir ant vilos prie jūros ir Leksusą kas metus kitą pasiimu 🙂 Įvaizdis tiesiogiai įtakoja uždirbamas lėšas. Mūsų įmonėje dar nei vieno be iPhono neįdarbinom, kaip ir nei vieno, kuris į pokalbį be kostiumo ar dalykinio kostiumėlio (moteriai) atėjo.

    Jei atrodai kaip ubagais, taupai kaip ubagas – tai ir esi ubagas, o tokiam nieks pinigų neduos, kad ir koks specialistas bebutų. Kam tu ubagų ofise? Pilna specialistų kurie ir pasipuošt sugeba ir ne su Nokia vaikšto.

    Ir vakarėliuose aukštuomenės visuomet labiausiai užknisa šiek tiek prakutę varguoliai su laikrodžiais už 10 lt 🙂

    • mustangas
     Posted April 29, 2011 at 4:19 pm | Permalink

     Aš su blackberry kaip suprantu Tamstos firmoje visai nevietoje, bet toks likimas tai ir nesiplėtosiu, bet apie tą Leksusą neištversiu nepaklausęs. Jei tikrai toks šūdas kad reikia kasmet keisti tai gal kokią kitą markę pabandytum? Tada kaip normalus žmogus galėtum keistis kas 2-3 metai modeliams keičiantis.

     • Ieva Smailiapapytė
      Posted May 4, 2011 at 10:49 am | Permalink

      Su Blackberry reikėjo prieš 2-3 metus ateiti 🙂 Žinoma, kai visada Lietuvoje mados vėluoja ir jei jau visur pasaulyje Blackberry nurašytas, tai pas mus tampa „verslo simboliu“.

      Verslo simboliu dėl ko? Dėl to, kad negalima jokių apsų diegti, nes Lietuva nepriskiriama turtingesnių regionui, tad apart Skype, ir Twitter mažai ką įsidiegsi? Ar kad emailą “gerai” tvarko? bet jau dabar ir iPhone puikiai e-mailą tvarko, kaip ir visi Androidai.

      Lexus – nėra toks šūdas, kad kasmet keisti, tiesiog kasmet vis po kokią naujovę įdiegia, dėl kurios tiesiog būtina pakeisti automobilį 😉 Beje, įmonei nusipirkus naują lexus, senasis gi neišmetamas, lieka ten kokiai sekretoriai. O mašiną kas 2-3 metus keisti tai ką žinau, varguoliai golfus irgi kas 2-3 metus keičia.

      • Posted May 4, 2011 at 11:06 am | Permalink

       Blackberry šiaip jau neregėtą renesansą patiria Britanijoje šiuo metu – prieš pora savaičių kalbėjau su mobiliakų parduotuvės vadybininku, sakė, labai juos perka energingai, net visi stebisi.

      • mustangas
       Posted May 4, 2011 at 3:15 pm | Permalink

       Blackberrio dar kuri laiką nenurašys dėl kelių labai paprastų priežasčių:
       1. Tai iš esmės vienintelis įtaisas rinkoje, kurį galima prijungti tiesiog prie Exchange Serverio. Tuo būdu korporatyvinis e-mailas yra pilnai kontroliuojamas.
       2. Softas yra tiekiamas ir kontroliuojams vienos kompanijos, kuria esant reikalui galima paimti už nekurios vietos. (Čia turiu Andrių nuliūdinti, bet Apple dėl tos pačios priežasties turi gerokai geresnes galimybes užimti mirsiančio Blackberry vietą)
       Androidas šiuo metu yra perdaug atviras ir naujas. Todėl rimtam bizniui kolkas nepriimtinas. Nauja beatsirandanti mada(vėl dideliam Andriaus liūdesiui) yra corporate iPad’ai.

       Angry Birdo blackberiu nepažaisi, bet verslui orientuotų appų jam yra pakankamai. Žinios, bankai, amazonas ir kt ne problema. Beje, pimpiliuko pailginimui blackberry visiškai netinka (iPhone’as ir Lexus’as kur kas geriau).

    • Posted September 9, 2011 at 11:36 am | Permalink

     o mai gad. dar tokio sudo nebuvau skaites. tai toks ten ir darbas jei ten vertinamas kazkoks isorinis grozis. wat a fak. jei mano firmoj zmogus dirbs, kurs kazkokia gera pridetine verte tai jis i darba nors ir su sudinais kaliosais ateina man pofik. bet jei jei pas jus ten kazkokia VADYBININKU firmele kur ateje turtingu teveliu vaikeliai baige VADYBININKU mokykla kuri ruosia VADYBININKUS VADYBAI tai tada jo. rimti jus.

 12. Ne aukstuomene
  Posted May 17, 2011 at 8:19 pm | Permalink

  Va ir islindo Ievos Smailiapapytes provincialiskumas, savo trumpame komentarelyje tiek prisigyre, tiek issipute. … issivaizduoju kaip si arogantiska panelyte savo pavaldinius sokdina, jei tokiu turi.
  Na ir ko tas Andrius i Lietuva ruosiasi grizti- ar bendraut su tokiais susireiksminusiais, pasiputusiais nauajaisiais lietuviais, kaip si panelyte. (Tik pamanykit, i darba neprieme ne vieno be iphone’o – pasauli prajuokino) . O jos susilyginimas su aukstuomene isvis is koto isverte. As ir nezinojau, kad Lietuvoje aukstuomenes esama. Ne ka geresne ir kita dalis tevynainiu: uzsidebresave, nelaimingi, verkslenantys.

  Linkiu Andriui sekmes, ypac jo mergaitems. Joms bus sunkiausia, nes prie chamiskumo ir saves sureiksminimo nelengva priprasti.

 13. superboba
  Posted May 23, 2011 at 10:04 pm | Permalink

  labai liudna del zmoniu jaucianciu savo ir kitu verte kartu su nauju lexuso ar kazkokio ten phone modelio , boring .beje bapkem girtis seniai nebestilinga 🙂 tikiuosi pagooglinot ir si vakar naujoviu , kad ryt aukstuomenes vakarelyje ir zurnale zmones butu ka aptarti 🙂

 • Senųjų protokolų archyvai

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar